Gitara karbonowa

Czy gitara z włókna węglowego jest lepsza od gitary drewnianej? Dotychczas, wielu z nas myślało, że gitara to drewniany korpus z kilkoma strunami. Instrument ma też inną wersję. To gitara karbonowa z włókna węglowego! Czy jest lepsza niż tradycyjna gitara drewniana? Wszystkie pytania dotyczące gitary z włókna węglowego znajdziecie w poniższym poradniku.

Najlepsza gitara karbonowa

 • KLOS Black Carbon Fiber Travel Acoustic
 • Carbon Fiber Collapsible Acoustic Travel Guitar
 • Traveler Guitar AG-200EQ Acoustic-Electric
 • Carbon Fiber OF660
 • RainSong Hybrid Series H-WS1000N2

Najlepsza gitara z włókna węglowego to KLOS Carbon Fiber. Ponieważ większość gitar z włókna węglowego jest drogich, to gitara ta zdecydowanie się wyróżnia. Większość gitar z włókna węglowego jest wyceniona pomiędzy 4000 a 8000 złotych, a ta kosztuje tylko 2000 złotych. Trwała i lekka konstrukcjama zaskakująco dobry dźwięk.

Gitara z włókna węglowego: test i kryteria wyboru

Zanim poznasz gitarę z włókna węglowego, powinieneś wiedzieć czym jest karbon, czyli włókno węglowe jest materiałem wysokiej jakości. Przez wiele lat włókno węglowe było jednym z najbardziej popularnych materiałów w niektórych nowych branżach. Rowery karbonowe to najczęsciej wybierany typ maszyn przez sportowców biorących udział w Tour de France.

Włókno grafitowe jest siatką z nici składającą się z części składowych karbonu. Te nitki mają około 10 mikrometrów. Ponadto, mogą być łączone jak przędza i sprawiają, że syntetyczny materiał tworzy plecionkę.

Włókno węglowe jest bardzo wytrzymałym materiałem, który jest odporny na zmiany temperatury i wilgotności. Włókno węglowe jest stosowane w ekstremalnych gałęziach przemysłu, w przemyśle lotniczym, w wysokiej klasy sprzęcie sportowym, takim jak hokej, kolarstwo, golf, wyścigi samochodowe, lotnictwo. Krótko mówiąc, włókno węglowe jest znacznie mocniejsze i trwalsze niż drewno.

Jednoczęściowy korpus tworzy bardzo mocną strukturę dookoła, podczas gdy drewniane gitary czy ukulele wymagają usztywnienia i kerfingu na styku tylnej części z częścią boczną, aby utrzymać cienkie drewno i narożniki. Na drewnianym ukulelele, te naroża mogą pęknąć naturalnie. Na plecach nie ma krawędzi, ale gładkie skośne przejście. Nie wspominając o artystycznym pięknie, które zostało osadzone w wyglądzie i karbonowym stylu. Podczas gdy drewno posiada swoje naturalne usłojenie, włókno węglowe ma piękny wzór splotu tkaniny, który został zakonserwowany żywicą, gotową przetrwać wieki.

Płyta dźwiękowa jest podstawową częścią składową każdej gitary lub ukulele. Karbonowa płyta wierznia składają się z trzech warstw – pierwsza warstwa to włókno węglowe, druga to lekki, kompozytowy materiał rdzeniowy o niskiej gęstości, a trzecia warstwa to ponownie włókno węglowe. Z technicznego punktu widzenia nazywana jest ona płytą warstwową ze względu na trzy warstwy.

Płyta warstwowa tworzy bardzo mocną i trwałą strukturę. Zaletą włókna węglowego jest to, że jest ono mocne i odporne na temperaturę i wilgoć oraz nie wypacza się i nie pęka z czasem, co jest bardzo powszechne w przypadku drewna. Lekki kompozytowy materiał rdzenia o niskiej gęstości symuluje jednak właściwości drewna, sprawia, że płyta jest lekka i dobrze rezonuje z falami dźwiękowymi wytwarzanymi podczas gry.

Co najważniejsze, szyjka gitary ma niesamowitą grywalność, która pozwala na łatwy dostęp do technicznych riffów. Podstrunnica jest idealnie płaska, struny mogą być niskie bez brzęczenia i dodatkowych problemów.

Jakie są korzyści z posiadania gitary karbonowej?

Większość zastanawia, dlaczego warto kupić gitarę z włókna węglowego.Oto kilka korzyści wynikające z używania gitar z włókna węglowego:

 • Uroczy i niesamowity dźwięk – oczywiście, instrument muzyczny powinien udowodnić swoje brzmienie, a gitara z włókna węglowego nie jest wyjątkiem. Dźwięku włókna węglowego z pewnością nie zapomnimy. To, co jest dokładnie odczuwalne, to fakt, że wszystkie gitary karbonowe są bardziej wyraziste niż większość gitar drewnianych. Co więcej, dźwięk jest bardziej krystalicznie czysty i głębszy. To sprawia, że dźwięk jest bardziej atrakcyjny. Większość wcześniejszych nabywców zgadza się, że instrumenty te mają niesamowite i wyjątkowe brzmienie.
 • Długotrwałe użytkowanie – włókno węglowe jest zazwyczaj osnową włókien, które tworzą komponent węglowy. Z gitarą z karbonu, nie musisz martwić się o pogodę czy środowisko zewnętrzne. To jest powód, dla którego jest on doskonały dla muzycznych podróży.
 • Trwałość materiału – przekłada się na mocny, a jednocześnie skomplikowany ton akustyczny. Korpus, szyja, mostek, podstrunnica i usztywnienie wykonane są w całości z włókna węglowego, z opatentowaną mieszanką zastosowaną na plecach i bokach.
 • Kompaktowa i lekka – kiedy spróbujesz nosić gitarę z włókna węglowego i drewnianą na raz, zdasz sobie sprawę, że włókno węglowe jest lżejsze i bardziej kompaktowe.

Jakie są różnice między gitarą z włókna węglowego a gitarą drewnianą?

 • Dźwięk i tonacja w gitarze z włókna węglowego jest głośniejsza i bardziej rezonansowa niż w gitarze drewnianej. Dzięki temu można kontrolować wszystkie nuty. Materiał ma wpływ na jakość brzmienia i znajduje to potwierdzenie w tej sytuacji. W przypadku gitary drewnianej, dźwięk jest prawdopodobnie stłumiony. Kiedy chcesz tworzyć wyższe nuty, dźwięk jest łamany.
 • Wygląd – mówi się, że gitara jest pięknym instrumentem muzycznym. Dzięki obsydianowej kolorystyce i błyszczącym krzywiznom gitara z włókna węglowego jest oceniana jako najlepsza klasa na liście instrumentów 6-strunowych. Gitara drewniana, znana jako konwencjonalny instrument muzyczny to nadal solidne wykonanie z drewna laminowanego.
 • Wytrzymałość – materiał gitary karbonowej powstał dzięki unikalnemu połączeniu atomów węgla. Dzięki nim wszystkie nitki są tak mocne, że instrument jest wytrzymały w każdych warunkach pogodowych. Drewniana gitara jest trwała, ale jest nie aż tak jak jej odpowiednik. Materiał drewniany może zostać zniekształcony przez wpływ temperatury i wilgotnoci.
 • Cena – większość gitar z włókna węglowego jest drogich, ceny startują od 1000 złotych w górę. Dobrą wiadomością przy zakupie gitary w stylu tradycyjnym jest to, że możesz ją mieć za około 300 złotych.

Jak wybrać odpowiednią gitarę karbonową?

 • Weź pod uwagę struny – każda gitara została zaprojektowana z myślą o artystach. Jako użytkownik, musisz wybrać struny, które pasują do Twojego poziomu. Poza tym, twój budżet jest kluczowy. Jeśli jesteś początkującym graczem, weź lekką strunę, aby zbudować fundament, zanim wskoczysz na następny poziom. Cięższe struny będą trudniejsze dla towich opuszków palców.
 • Zagrać na kilku różnych markach – byłoby wspaniale, gdybyś mógł wypróbować kilka modeli w sklepie z instrumentami muzycznymi przed zakupem. W przypadku robienia zakupów w Internecie, należy omówić to ze sklepem, aby wypróbować kilka modeli wcześniej.
 • Pomyśl o mierniku strun – gitara z włókna węglowego ma kilka podstawowych mierników strun: swiatło: pomiędzy .012 a .054, dodatkowe światło: około 054, Średnie: od .013 do .056, Ciężki: między .014 a .059.
 • Sprawdź materiał strun – ten punkt odgrywa znaczącą rolę, aby gitara z włókna węglowego nie okazała się rozczarowaniem.
 • Zmierz dlugość korpusu – ogólnie rzecz biorąc, mniejszy korpus daje lepszy dźwięk z lżejszymi strunami niż duży.