Pierścionek ceramiczny

Pierścionek ceramiczny wykonany jest z trwałego materiału, który zawsze będzie wyglądał tak samo olśniewająco jak pierwszego dnia zakupu. Biżuteria ceramiczna, w tym pierścienie ceramiczne różnią się od ceramiki, którą można znaleźć w sklepach z porcelaną. Większość pierścionków ceramicznych jest wykonana z węglika tytanu.

Jest to materiał składający się ze spieku tytanu i węgla. Ceramika biżuteryjna ma niesamowitą twardość i jest praktycznie odporna na zarysowania. Blask pierścienia ceramicznego jest bardzo podobny do pierścienia wolframowego, a jego powierzchnia nabiera połysku na całe życie. Pierścienie ceramiczne są bardzo odporne na zużycie, ale nie mają naturalnej kruchości wolframu, co oznacza, są trudne do zniszczenia.

Najlepszy pierścionek ceramiczny – ranking

 • Diamond2Deal Ceramic Black with 14ct Gold Inlay
 • JC Trauringe 2x JC in Stainless Steel with Ceramic
 • Ceramic Black with 14ct Gold Inlay 8mm Polished Band Size 8

Czy warto kupić pierścionek ceramiczny?

Pierścienie ceramiczne są dostępne w kolorze białym lub czarnym i stanowią unikalną alternatywę dla standardowych stopów metali. Czarne obrączki ceramiczne są biżuterią niemetalową. W przeciwieństwie do czarnych obrączek wolframowych, czarna ceramika jest czysto czarna i nie pokazuje żadnego innego koloru w przypadku zarysowania. Został on oceniony na 8 w skali MOH, co czyni go najbardziej trwałym obrączką oprócz węglika wolframu.

Jest to dość zaskakujące dla większości ludzi, ponieważ czarna ceramika jest bardzo lekka. Powszechnie uważa się, że ceramika o najlepszej jakości to węglik tytanu i węglik wolframu. W porównaniu z wolframem, jest lekka, odporna na zarysowania i pęknięcia. Cena jest kolejną atrakcyjną cechą, ponieważ są one stosunkowo tanie w porównaniu z innymi.

Ceramicznych pierścienie mają wiele zalet i stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych obrączek. To, czy powinieneś kupić obrączki ceramiczne, zależy całkowicie od tego, co cenisz i uważasz za atrakcyjne.

Pierścionki ceramiczne: test i kryteria wyboru

Jeśli myślisz o wyborze obrączki ceramicznej  oto główne powody, dla których jest to doskonała opcja:

 • Przystępna cena – ceramiczne obrączki ślubne lub pierścionki są znacznie tańsze niż większość innych materiałów wysokiej jakości. Średnia cena za wysokiej jakości ceramiczne zestawy ślubne jest między 300 a 800 złotych. Można znaleźć ceramiczne obrączki, które są jeszcze tańsze w zależności od budżetu i projektu. To sprawia, że obrączki ceramiczne są dostępne dla wszystkich.
 • Trwałość i wytrzymałość – innym bardzo ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać jest to, że ceramika jest bardzo mocna. W rzeczywistości, jest jeszcze twardsza i mniej krucha niż wolfram i bardziej odporna na bezpośrednie uderzenia niż stal nierdzewna. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często wykonują aktywną pracę fizyczną, ponieważ mogą sobie pozwolić na bezpieczniejsze pozostawienie swojej ceramicznej opaski ślubnej podczas pracy. Jeśli dużo używasz rąk do pracy, obrączki ceramiczne mogą być lepszym rozwiązaniem ze względu na ich odporność na zarysowania.
 • Hipoalergiczność – ceramika jest hipoalergiczna, co sprawia, że ceramiczne pierścionki i obrączki, a także wszystkie inne rodzaje biżuterii są doskonałe dla osób o wrażliwej skórze lub niektórych poważniejszych stanach chorobowych skóry. W przeciwieństwie do stopów metali, które zawierają powszechne alergeny jak nikiel, ceramika jest całkowicie hipoalergiczna i nie zawiera żadnych niepożądanych elementów w składzie.
 • Kolory, wykończenia i materiały – pierścionki ceramiczne oferują dużą różnorodność kolorów i faktur, co oznacza, że zawsze będziesz w stanie znaleźć idealny stylowy pierścionek pasujący do Twoich osobistych preferencji. Pierścionki ceramiczne są powszechnie spotykane w kolorze białym, czarnym lub brązowym, jak i w jasnych kolorach. Projektanci często łączą ceramikę z innymi materiałami, takimi jak tytan, wolfram lub drewno, często we wzorach inkrustacji. Taśmy ceramiczne są zazwyczaj błyszczące i gładkie w swoim wykończeniu, ale mogą mieć inne wykończenia, takie jak teksturowane lub szczotkowane.
 • Żaroodporne – pierścienie ceramiczne są odporne na wysoką temperaturę. Jest to korzystne, ponieważ może zapobiec pewnym wypadkom, gdy zdecydujesz się umyć go gorącą wodą.
 • Łatwa konserwacja – pierścionki ceramiczne są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy przetrzeć pierścionek wilgotną szmatką lub spłukać go w ciepłej wodzie z mydłem za pomocą miękkiej szmatki, aby usunąć brud i zabrudzenia i utrzymać go w połysku. Jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie ma czasu i cierpliwości na okresowe replikowanie (białe złoto), czy polerowanie (platyna).
 • Design – ceramiczne pierścionki są bardzo stylowe. W ostatnich latach szybko zyskały one na popularności, więc nikt nie będzie patrzył na Ciebie śmiesznie za noszenie obrączki ceramicznej. Co więcej, ponieważ obrączki ceramiczne są unisex, nie powinieneś mieć żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego stylu pasujących opasek ślubnych dla Ciebie i Twojego partnera.

Pierścienie ceramiczne – wady

 • Brak możliwości zmiany rozmiaru – w odróżnieniu od pierścieni wykonanych z tradycyjnych metali, takich jak platyna czy złoto, pierścienie ceramiczne nie mogą być skalowane. Z czasem rozmiary palców zmieniają się wraz z wiekiem, co oznacza, że pierścionek, który pasuje do Ciebie dzisiaj, może nie pasować do Ciebie przez kilka lat. Najlepszą opcją jest zakup nowego pierścionka. Niektórzy sprzedawcy oferują bezpłatne usługi, gdzie można wymienić pierścionek na inny rozmiar. Przed zakupem należy skontaktować się z detalistą.
 • Twardość – mówiliśmy o twardości jako o korzyści, ale pierścienie są bardziej podatne na kruszenie się lub łamanie z powodu ekstremalnej twardości materiału. Mogą one pękać w przypadku upadku.
 • Wzory i kamienie szlachetne – ze względu na to, jak twardy jest materiał, ceramika nie sprawdza się w skomplikowanych projektach lub z kamieniami szlachetnymi i diamentami. Materiał ten nie jest tak uniwersalny, jak na przykład złoto. Aby mieć więcej możliwości projektowania, najlepiej zdecydować się na tradycyjne metale.

Jak dbać ceramiczny pierścionek?

Aby upewnić się, że pierścionek pozostanie piękny, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 • Do czyszczenia należy używać ciepłej wody i łagodnego mydła. Nie należy używać ostrych środków chemicznych, takich jak amoniak lub wybielacz.
 • Chociaż obrączka ceramiczna jest bardzo odporna na zarysowania, może pęknąć po przyłożeniu odpowiedniej siły, np. uderzeniu młotkiem.

Zdejmowanie awaryjne

Obrączki ceramiczne są bardzo mocne i standardowe noże do biżuterii nie będą w stanie ich wyciąć w nagłych wypadkach. Musisz zdjąć opaskę za pomocą pary standardowych imadełek. Po prostu włóż pierścień do imadła, dokręć imadło, aż usłyszysz pęknięcie, daj pierścień o ćwierć obrotu i powtarzaj aż pierścień całkowicie się zerwie. Cały ten proces powinien trwać około 30 sekund.

Pierścionek ceramiczny: FAQ

Czy pierścienie ceramiczne przewodzą prąd?

Pierścienie ceramiczne nie przewodzą elektryczności, ponieważ są niemetalowe. Możesz nosić je w pracy i nie martwić się o porażenie prądem. Ogólnie rzecz biorąc, pierścienie ceramiczne są bezpieczne dla osób zajmujących się sprzętem elektronicznym. Pierścienie ceramiczne nie odpalają czujników bezpieczeństwa, dzięki czemu można przejść przez lotnisko bez konieczności ich zdejmowania.

Czy pierścienie z ceramiki mogą być grawerowane?

Tak, ceramiczne pierścienie można wygrawerować. Biorąc pod uwagę twardość materiału ceramicznego, jedyną rzeczą, która może go zarysować jest diament. Jeśli chcesz, aby pierścionek został ozdobiony specjalną wiadomością lub napisem, jubiler będzie musiał użyć maszyny do grawerowania diamentów, aby wykonać tę pracę.

Czy pierścienie ceramiczne są hipoalergiczne?

Pierścienie ceramiczne są hipoalergiczne, przede wszystkim dlatego, że materiał, z którego są wykonane, jest w 100% naturalny i organiczny. Nie zawiera on alergenów, które zazwyczaj znajdują się w pierścieniach metalowych. Często spotykane reakcje na materiały alergenne to wysypka, swędzenie lub zielenienie palca. Tak nie jest w przypadku ceramiki.

Czy czarne ceramiczne pierścienie można zarysować?

Ceramika biżuteryjna jest znana z tego, że jest niewiarygodnie twarda i odporna na zarysowania. Możesz kupić czarny pierścionek ceramiczny i nie musisz się martwić o to, że złapie zadrapania podczas codziennych czynności. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujesz prace manualne.

Czy biżuteria ceramiczna jest trwała?

Przy zachowaniu należytej ostrożności, pierścienie ceramiczne są trwałe, nawet przez całe życie. Dzięki łatwości czyszczenia mogą zachować względną świeżość. Wystarczy tylko delikatnie wypolerować je wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i pozostałości na powierzchni. W przypadku białych pierścieni ceramicznych można czyścić powierzchnię ciepłą wodą i łagodnym mydłem, aby zachować połysk.