Ręcznik chłodzący

Ręcznik chłodzący stają się coraz bardziej popularnym akcesorium do biegania lub na siłownię. Ręczniki chłodzące są wygodne, kompaktowe, lekkie i w zależności od marki, którą wybierzesz, mogą naprawdę zapewnić Ci chłód przez wiele godzin. Chociaż warunki wysokiej wilgotności mogą stanowić wyzwanie dla wydajności ręczników chłodzących, to jednak mechanika i technologia zastosowana w ręcznikach sprawiają, że są one skuteczne w chłodzeniu sportowców, zwłaszcza gdy jest gorąco, a wilgotność jest umiarkowana i niewygodna.

Wraz ze wzrostem zainteresowania użyciem ręczników chłodzących producenci poszerzyli zakres badań, aby znaleźć bardziej innowacyjne dodatki, co oznacza, że oferowane ręczniki powinny być coraz lepsze pod względem wydajności. Ręczniki chłodzące w butelce przedstawione w naszym poradniku są dostępne w różnych cenach, ofertach, rozmiarach. Obszerne kryteria recenzji zapewniają, że te ręczniki spełniają wiele różnych preferencji. Od ekonomicznych modeli o wysokiej wydajności po droższe wersje, które zapewniają kilka dodatkowych funkcji.

Najlepsze ręczniki chłodzące – ranking

  • The Original Chill Pal PVA Cooling Towel
  • Frogg Toggs The Original Chilly Pad Cooling Towel
  • Alfamo Cooling Towel

Jaki ręcznik chłodzący wybrać? Test i kryteria wyboru

Wybór akcesorium, jakim jest ręcznik chłodzący, z pewnością nie będzie największym wyzwaniem, ale powinieneś wiedzieć przynajmniej, co kupujesz i czy to będzie działać. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed przystąpieniem do zakupu. Wystarczy spojrzeć na punkty, które są dla Ciebie najważniejsze.

Materiał

Kiedy mówimy o ręcznikach, to materiał, z którego są zrobione, jest trochę z rzeczy. Musi być w stanie skutecznie wyparować wodę, aby faktycznie był użyteczny. Te konkretne produkty są jednak nieco inne, ponieważ ich celem jest zapewnienie efektu chłodzenia. Jeśli dużo się pocisz, to zdecydowanie powinno ci to pomóc, ponieważ większość ręczników dobrze wchłania pot. Te produkty wykonane z materiałów, które są suche w dotyku, nawet jeśli zatrzymują wilgoć, pokazują swoją jakość i skuteczność.

Może być potrzebna specjalna siatka, aby produkt był bardziej oddychający. Ręczniki są czasami barwione chemicznie, co oznacza, że te farby chemiczne mogą dostać się na Twoje ubrania i zmienić ich kolor. Istnieje ryzyko, że ręcznik będzie blanszował. Dobry materiał powinien być miękki w dotyku i nie powinno się czuć dyskomfortu podczas jego noszenia. Niektóre tanie ręczniki są wykonane z materiałów, które są bardzo sztywne i nawet jeśli działają, nie możesz umieścić go na dłużej niż jedną minutę na ciało. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w lokalnym sklepie i dotknięcie wybranego materiału. Pamiętaj, że jeśli szukasz ręcznika w Internecie, nie patrz na zdjęcia, raczej spróbuj znaleźć nazwę materiału, a wtedy będziesz wiedział, że warto go kupić.

Jak długo zapewnia ochłodę?

To jedno z najważniejszych pytań podczas poszukiwania najlepszego produktu. Każdy biegacz ma inne potrzeby, niektórzy używają ręczników przez około 30 minut, czują się bardzo odświeżeni i to im wystarczy. Są też ludzie, którym nie wystarczą 2 godziny ochłodzenia. Jedyną rzeczą, która jest mniej ważna, jest to jak długo trwa aktywacja. Zawsze należy sprawdzić tę informację, ponieważ nie każdy zimny ręcznik jest gotowy po zamoczeniu. Cóż, chłodzący ręcznik ma jedno główne zadanie – ochłodzić ciało.

Nawet jeśli jest to tylko na kilka minut, to może naprawdę pomóc biegaczowi przetrwać najtrudniejsze chwile. Wiele firm oferuje produkty, które są znacznie tańsze niż te, które znajdują się na naszej liście. Nie oznacza to oczywiście, że nasi partnerzy oferują tylko drogie ręczniki. Te bardzo tanie zazwyczaj chłodzą się przez około dwie minuty, a potem się zatrzymują. Inną rzecz, to jest to, że nie oddają wystarczająco dużo chłodu.

A co z kapaniem wody?

To najczęstszy problem, jeśli chodzi o źle wykonane ręczniki. Skończyłeś już wyścig, chcesz się trochę ochłodzić, więc bierzesz swój nowy ręcznik chłodzący. Może po raz pierwszy jest bardzo orzeźwiający, ale wtedy czujesz, że na twoim ubraniu jest woda. To dlatego, że woda kapie. To podobne do topnienia lodu. Ale to nie powinno mieć miejsca. Może to powodować dyskomfort, a jeśli woda będzie kapać, produkt nie będzie dla Ciebie zbyt przydatny.

Dodatkowa wygoda

Oprócz chłodzenia całego ciała, ręczniki te mogą mieć inne interesujące funkcje i dodatkowe udogodnienia. Ile razy miałeś wrażenie oparzenia słonecznego? Większość firm produkujących ręczniki chłodzące upewnia się, że kupujący będą mniej podatni na oparzenia i tworzą ręczniki z filtrem przeciwsłonecznym UPF. Dzięki temu masz większe szanse na ochronę przed silnymi promieniami słonecznymi i być może nie będziesz miał żadnych pęcherzyków. Oczywiście nie zastąpi on prawdziwej ochrony kremem lub balsamem, ale jest dobrym pomocnikiem.

Producenci są świadomi, że nabywcy, a zwłaszcza biegacze, chcą wyglądać stylowo nawet podczas ochłodzania, więc możesz wybrać szeroką gamę kolorów. Sposób mycia produktów jest ważny, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają czasu na mycie ręczne. Sprawdź, czy produkt można prać w pralce. Wiele ręczników można prać tylko w pralce ręcznej. Należy być ostrożnym, ponieważ umieszczenie ręcznika z innymi ubraniami może spowodować, że będą one zabarwione na kolor ręcznika. Ostatnim dodatkowym udogodnieniem jest torba lub jakiś worek do przechowywania ręcznika. Jest ona idealna i nie zajmie zbyt wiele miejsca. Będziesz mógł zabrać ręcznik gdziekolwiek ze sobą i łatwiej go będzie znaleźć.

Inne czynniki do rozważenia przy wyborze najlepszych ręczników chłodzących

Oto czynniki, które nie są mniej ważne, ale są mniej oczywiste. Najlepszym rozwiązaniem jest przeczytanie wszystkich czynników kryteriów i dostosowanie ich do swoich potrzeb. Jeśli jesteś profesjonalnym biegaczem, który naprawdę potrzebuje dobrego ręcznika chłodzącego, jesteś gotów zapłacić wyższą cenę za ten ręcznik. Albo jeśli cierpisz na alergię i często masz problemy z reakcją alergiczną podczas używania normalnych ręczników, najlepiej będzie dla Ciebie, jeśli skorzystasz z sekcji ręczników hipoalergicznych.

Rozmiar

Jaki jest twój wymarzony rozmiar? Potrzebujesz ręcznika tylko do ochłodzenia szyi, czy chcesz ochłodzić całe ciało? Zalecamy zakup większego ręcznika, jeśli wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami. Dlaczego? Ponieważ wiele firm informuje Cię, że możesz pociąć ręcznik, aby dopasować go do swoich potrzeb. Większy rozmiar jest naprawdę lepszy, ponieważ przy dużym rozmiarze można go używać nie tylko na szyję, ale i na nogi. Mały nie będzie wystarczająco duży, aby pokryć całą powierzchnię nogi. Jednak nie każdy ręcznik może zostać pocięty, więc lepiej najpierw sprawdź opis produktu. Należy sprawdzić wymiary, ponieważ niektóre ręczniki są bardzo długie, ale nie bardzo szerokie. Jak wiemy z naszego doświadczenia, jest to częsty problem dla wielu nabywców. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie ręcznika w kształcie kwadratu. Bardzo łatwo można go zwinąć i z łatwością pokryć nim całą powierzchnię ciała.

Waga

Bądźmy szczerzy, to nie jest zwykły ręcznik, to jest ręcznik chłodzący. Może być znacznie cięższy niż normalny. Ale to nie jest problem, jeśli chodzi o umieszczenie go na ciele. Problemy pojawiają się, jeśli ręcznik jest tak nieporęczny, że nie można umieścić w dowolnym worku, ponieważ jest nie tak elastyczne, jak tradycyjne ręczniki. Przechowywanie nie jest takie proste.

Trwałość

Znasz uczucie, że pewnego dnia kupujesz ręcznik, a innego dnia jedyne, co możesz z nim zrobić, to wyrzucić? Wielkim testem na wytrzymałość produktu jest wypranie w zwyklej w pralce. Jeśli ręcznik jest giętki i elastyczny, pozostanie z Tobą przez dłuższy okres czasu. Jeśli jednak jest bardzo sztywny i szorstki, to nie będzie to długa współpraca.

Cena

Większość biegaczy zazwyczaj sprawdza cenę produktu. Wielu kupujących uważa ręczniki chłodzące za mniej ważne od innych akcesoriów biegowych i nie chce wydawać na nie zbyt dużo pieniędzy. Chociaż ręczniki do biegania nie są obowiązkowe dla biegaczy, to jednak zwykle robią dużą różnicę w życiu, zwłaszcza tych, którzy uprawiają sport wyczynowy w gorącym klimacie.

Zakup ręcznika chłodzącego jest dobrą inwestycją. Jak sugerowaliśmy w powyższym punkcie, zakup taniego produktu nie jest dobrym rozwiązaniem. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego na rynku jest tak wiele tanich rzeczy, ale nadal ludzie wybierają te, które są droższe? Jaki jest sens w oszczędzaniu kilku złotych na produkcie, jeśli nie masz wyników, które chcesz mieć? To oczywiste, że nie potrzebujesz bardzo drogiego urządzenia, jeśli nie zamierzasz używać go na co dzień, ale daj sobie trochę wygody i pozwól swojemu ciału ochłonąć.

Alergie

Nadchodzi ta część, która jest znienawidzona przez biegaczy, którzy mają skłonność do alergii. Na początku większość z nas nie sądziłaby, że ten ręcznik chłodzący sprawi, że ktoś poczuje się źle. Niektórzy z naszych czytelników skarżą się, że mają podrażnienia skóry, gdy używają niektórych rodzajów zimnych ręczników. Osoby, które są podatne na wszelkiego rodzaju alergie skórne, powinny udać się do lokalnego sklepu i poprosić o wypróbowanie produktu. Nawet kilka sekund może narażić skórę na wysypkę lub coś gorszego. Może jesteś uczulony na ten materiał, może na coś innego, ale jedno jest pewne – nie używaj ręcznika, jeśli podrażnia skórę.

Gwarancja

Wiele osób skarży się, że nie ma wielu gwarancji, jeśli chodzi o chłodzące ręczniki. Zazwyczaj można zwrócić produkt, jeśli został on uszkodzony podczas dostawy lub został źle wyprodukowany. Jest raczej oczywiste, że nie możesz odzyskać swoich pieniędzy, jeśli używałeś go kilka razy. Dlatego należy dokładnie ocenić wszystkie czynniki i rozważyć, jaki produkt jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli musisz odzyskać ręcznik, ponieważ coś poszło nie tak w fabryce, musisz zrobić to bardzo szybko.

Styl

Nie zapominajmy o tym, że dla niektórych może to być pierwszy, a nie ostatni czynnik. Nie uważamy, że wygląd jest najważniejszy, ponieważ jest to jedynie ręcznik. Jednak biegacze, którzy naprawdę lubią modę, chcą zachować swój styl i mieć stylowe urządzenia dodatkowe. Dlatego producenci oferują ręczniki w wielu rozmiarach i kształtach. Możesz zapytać, dlaczego? Podczas różnego rodzaju zawodów, chłodzące ręczniki są bardzo popularne, szczególnie w miejscach, gdzie jest bardzo gorąco. To proste, że nie chcesz, aby ktokolwiek zabrał twój ręcznik.

Ręcznik chłodzący: FAQ

Jak używać ręcznika chłodzącego?

Metodologia używania tego produktu jest spójna, włóż dwa ręczniki pod chłodną, bieżącą wodę. Wykręć go rękoma, a następnie trzaśnij w powietrzu w sposób, w jaki można użyć bicza. Chłodna woda aktywuje mechanikę w ręczniku, aby wywołać uczucie zimna, a to z kolei spowoduje schłodzenie krążenia krwi i regulację lub równowagę temperatury ciała. Korzyści wykraczają daleko poza chłodzeniem temperatury ciała, większość ręczników zawiera technologię choniącą przed promieniami słonecznymi. Ręcznik należy owinąć wokół strategicznych części ciała, zwłaszcza w miejscach, które są narażone na działanie promieni słonecznych, takich jak szyje, ramiona i głowy. Stosowanie produktu w ten sposób zapewni maksymalne korzyści.

Dlaczego powinienem używać ręcznika chłodzącego?

Cchłodzący ręcznik nie zawsze jest niezbędny dla biegaczy. Musisz uważać, jak niebezpieczny może być udar cieplny. Możesz myśleć, że to tylko słońce i nadmierny upał nie będzie dla ciebie szkodliwy. Wysoka temperatura może mieć wpływ na Twoją sprawność biegania i sprawia, że bóle mięśni trwają dłużej niż zwykle. Produkty te zapewniają dobrą ochronę przed silnymi falami UV, a to oznacza, że Twoja skóra zachowa swój zdrowy stan, nie będzie nadmiernie wysuszona, a to zmniejszy ryzyko powstawania zmarszczek, raka skóry i innych niepożądanych problemów skórnych.

Mam bardzo wrażliwą skórę, czy powinienem kupić ręcznik chłodzący?

Poszukaj produktów, które zostały przetestowane i nie powodują alergii. Jeśli masz wysypkę, przestań używać ręcznika przez 2 lub 3 dni, a następnie zacznij od nowa. Jeśli wysypka nadal występuje, należy przestać używać ręcznika. Skóra wrażliwa może być podatna na długotrwałe działanie promieni UV pochodzących od słońca, a jej wrażliwość może być tak duża, że skóra może poważnie zareagować podczas bardzo gorącej pogody.