Rękawice z piaskiem kwarcowym

Nie tylko ochroniarze i policjanci stosują rękawice z piaskiem kwarcowym aby zwiększyć ochronę dłoni. Wielu zwykłych ludzi używa rękawiczek wypełnionych piaskiem kwarcowym do samoobrony. Nie jest to zaskakujące, często są one wyposażone w odporną na przecięcia wkładkę kevlarową.

Stosowanie rękawic ochronnych z komorami z piaskiem kwarcowym ma zatem sens. Co wyróżnia dobry model? Które skórzane rękawiczki wypełnione piaskiem kwarcowym są najlepsze? To tylko kilka z pytań, na które odpowiemy w poniższym przewodniku.

Najlepsze rękawice z piaskiem kwarcowym – ranking

  • Noorsk Security Defender Quartz Sand Gloves
  • CI Super Defender Quartz sand Cutting protection
  • BlackSnake Quartz Sand Filled Defender Gloves

Co to są rękawice z piasku kwarcowego?

Jak sama nazwa wskazuje, skórzane rękawice z ochraniaczami z tyłu dłoni i kostek są wypełnione piaskiem (kwarcowym) lub ołowiem. Czasami w środku znajduje się granulat lub drobny pył stalowy. Wypełnienie nie służy przede wszystkim do zwiększenia siły uderzenia, ale do ochrony grzbietu dłoni i palców.

Rękawiczka skórzana z wypełnieniem ochrania przed siniakami, stłuczeniami lub złamaniami. Z drugiej strony ratuje przed ostrymi przedmiotami, takimi jak noże, śrubokręty i igły. Efekt ochrony przed przecięciem jest często poprawiany przez odporną na przecięcia wkładkę z kevlaru.

Praktyczne, rękawiczki z wkłądką kwarcową są używane przez bramkarzy, policjantów, ale także przez brutalnych chuliganów i demonstrantów.

Jak używać rękawic ochronnych z wkładką?

Zanim sytuacja wymknie się całkowicie spod kontroli, założenie takich rękawic może pomóc. Rękawice do samoobrony psychologiczne odstraszanie potencjalnych napastników. Można śmiało nazwać rękawice z piasku kwarcowego “bronią psychologiczną “. Zwiększają pewność siebie, chronią przed ostrymi i spiczastymi przedmiotami i ochronić dłoń podczas samoobrony. Umożliwiają zastosowanie wielu technik walk.

Rękawice z piasku kwarcowego: test i kryteria wyboru

Nie możesz pomylić się przy zakupie rękawic! Jeśli chcesz używać rękawic przez cały rok, powinieneś zwrócić uwagę na wypełnienie ukryte wewnątrz. Jeśli nie będziesz ostrożny latem będą pocić się ręce. Czasami może to być naprawdę niewygodne i utrudniać pracę.

To samo odnosi się do używanego materiału. Rękawice powinny być odporne na uszkodzenia. Szczególnie polecamy rękawice ze skóry bydlęcej. Dobre rękawice powinny być przewiewne. W wysokich temperaturach komfort użytkowania będzie znacznie lepszy.

Aby móc odeprzeć lub nawet chwycić ostrze w nagłych wypadkach, rękawice powinny być wyposażone w wkładkę odporną na przecięcia. Upewnić się, że została zainstalowana trwała klasa 5. Zalecane są ochraniacze, które dodatkowo zabezpieczają kostki i tył dłoni. Aby nie powodować niepotrzebnych poważnych urazów u napastnika, powinny być one wykonane ze skóry, a nie z twardych materiałów, takich jak plastik.

Pracownicy ochrony powinni zakupić rękawice przystosowane do obsługi ekranu dotykowego. Ta cecha produktu jest obecnie nieodzowna i ułatwia szybkie dokumentowanie zdarzeń. Ponadto, w nagłych wypadkach można szybko uzyskać pomoc przy użyciu smartfona.

Rękawice z piaskiem kwarcowym: FAQ

Czy wkładka kevlarowa jest nieodzowna?

W celu najlepszej ochrony przed skaleczeniem, nie należy oszczędzać na płytce kevlarowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz się bronił przed nożem lub igłą. Dopłata jest zdecydowanie tego warta. Upewnić, że wybrany przez model posiada zabezpieczenie przed przecięciem.

Czy rękawice do samoobrony z piasku kwarcowego są niebezpieczne?

Tak. Wzmacniają uderzenie i mogą sprawić, że poczujemy się bezpiecznie w sytuacji awaryjnej i popełnimy poważne błędy. Trzeba przyznać, że prawie każda broń jest wielokrotnie bardziej niebezpieczna niż ołowiana rękawica.

Jacy producenci rękawic są rekomendowani?

Rekomendowane firmy produkujące rękawice z wypełnieniem kwarcowym to Seibertron, MFH, Normani, Obramo, PRODEF, Blacksnake i TacFirst. Wszyscy producenci i ich kwarcowe rękawice uzyskują dobre opinie klientów.