TOOLEX 2013 – Targi Technologii

toolex

6. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki – TOOLEX 2013 odbędą się w dniach 1-3 października 2013 w Expo Silesia w Sosnowcu.

Pawilon główny zapełniony już wiosną, ponad 500 marek reprezentowanych, wsparcie Ambasady Republiki Czeskiej – to tylko wybrane aspekty wyróżniające tegoroczne Targi TOOLEX. Tempo wzrostu i stan zgłoszeń potwierdzają, że targi po raz kolejny będą rekordowe.

W tym roku targi TOOLEX wyróżniają się kilkoma nowymi propozycjami. Po raz pierwszy wydarzenie ma wsparcie przez Ambasady Republiki Czeskiej w Polsce. – Przygotowujemy odrębną strefę dla przedsiębiorców czeskich, którzy w ramach współpracy z Ambasadą oraz wsparcia ze strony Czech Trade, będą naszymi wystawcami – informuje Agnieszka Cieślik, Dyrektor Projektu.

Po raz pierwszy w tym roku projekt wspierany jest przez zupełnie nowe instytucje takie jak: Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii czy duża grupa Politechnik takich jak: Rzeszowska, Krakowska, Śląska. Targi wspierają także dotychczasowi partnerzy jak: Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych i wielu innych instytucjonalnych reprezentantów świata nauki i techniki. Na targi wybierają się również misje gospodarcze, m.in. francuscy reprezentanci biznesu zaproszeni przez UBIFRANCE. Targi otrzymały także patronat Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której będzie możliwość dotarcia do wszystkich przedsiębiorców znajdujących się w strefie. Ponownie TOOLEX odbywają się pod Patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Warto podkreślić, że systematycznie wzrasta liczba wystawców z Europy i Świata. – Już dziś mogę potwierdzić, że będziemy gościć firmy m.in. z wspomnianych już Czech, Włoch, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, USA, Francji, Izraela, Finlandii, Turcji, Japonii, Portugalii, Tajwanu i wielu innych – dodaje Agnieszka Cieślik.

Podczas tegorocznej wystawy zobaczymy wielu debiutantów targowych. – Cieszymy się, że nowe firmy zgłaszają się do uczestnictwa w naszym wydarzeniu. Wierzymy, że to dzięki naszej pracy zaufali Targom TOOLEX i zdecydowali się gościć u nas . Możemy się pochwalić, że już teraz potwierdziły nam udział m.in. YAMAZAKI MAZAK, BYSTRONIC POLSKA, PRAMET, WEMAS, TRIMILL, KLEIN. Ponadto ponownie będzie można odwiedzić stoiska naszych stałych wystawców, m.in.: AGIE CHARMILLES, SCHUNK, ABPLANALP, ECKERT, STIGAL, MTI, FAT HACO, MS SPINEX, Machine Tools International i wiele, wiele innych – łącznie TOOLEX to ponad 500 reprezentowanych marek. – zaznacza Dyrektor Projektu.

Organizatorzy informują, że pawilon główny jest co prawda już zajęty od wiosny, ale na targach z pewnością nie zabraknie miejsca dla wszystkich którzy chcą wziąć jeszcze udział. Przygotowano drugi pawilon C, o powierzchni niemal 3 tyś m². Wciąż jest w nim wiele lokalizacji, także dla tych, którzy chcieliby przywieźć ze sobą maszynę. Ponadto podczas Targów jest sposobność prezentacji na terenie zewnętrznym. Wiele firm preferuje ten sposób wystawiennictwa, np. w postaci demo busów lub prezentacji mobilnych. Warto też wspomnieć, że istnieją ogromne możliwości dodatkowych sposobów promocji podczas Targów –i jeśli nawet ktoś nie zdecyduje się na bezpośredni udział – może skorzystać z bogatej oferty reklamowej.

Warto przypomnieć, że podczas edycji w 2012 r. zaprezentowało się 295 Wystawców. Reprezentowanych było ponad 350 firm i 25 krajów. Firmy zaprezentowały się na łącznej powierzchni 6857m2 stoisk. Zobaczyć można było 207 maszyn w ruchu, o łącznej wadze 506 ton. Można było obejrzeć światowej klasy maszyny w cyklu produkcyjnym, jak m.in. obrabiarki do obróbki ubytkowej i plastycznej, urządzenia do obróbki blach na zimno, do obróbki termicznej a także narzędzia profesjonalne najważniejszych międzynarodowych producentów oraz aparaturę kontrolno-pomiarową wiodących marek.

Źródło: Materiały prasowe/Expo Silesia

Dodaj pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *