Trampolina ogrodowa dla dzieci

Trampolina ogrodowa dla dzieci to wspaniały trening. Co jest naprawdę ważne przy zakupie trampoliny ogrodowej? Zapraszamy do dokładnego testu, recenzji najpopularniejszych trampolin ogrodowych.

Aby w pełni docenić wszystkie zalety skakania na trampolinie, przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, tak aby od samego początku wyeliminować źródła zagrożenia. Jaki rozmiar jest odpowiedni? Na co należy zwrócić uwagę w zakresie wykonania i bezpieczeństwa? Czy lepszym wyborem jest regulowana trampolina ogrodowa czy trampolina podłogowa?

Najlepsza trampolina ogrodowa – ranking

Zasadniczo wszystkie polecane tutaj trampoliny są doskonałym wyborem dla Twojego ogrodu. Ostatecznie jest to indywidualna decyzja, a być może także kwestia ceny jednej z oferowanych właśnie trampolin. Oczywiście w tej dziedzinie istnieje duża konkurencja, a ceny mogą się wahać. Wtedy Ty jako klient możesz wybrać jeden z produktów i mieć pewność, że kupisz doskonałe narzedzie. Jakość najlepszych trampolin ogrodowych jest po prostu wyższa pod każdym względem.

 • Springfree Medium Round R79
 • Hudora Fantastic Trampoline 300V
 • Decathlon Domyos Essential 300
 • Salta Comfort Edition
 • Exit Elegant Premium with Deluxe Safety Net

Trampoliny ogrodowe – test i kryteria wyboru

Trampolina, która pierwotnie była wynalazkiem kunsztu cyrkowego, już dawno trafiła do naszych ogrodów i pokoi dziecięcych. Skoki na trampolinie to przede wszystkim zabawa dla całej rodziny. Młodzi i starzy są zachęcani do przeprowadzki, a drogie maluchy są wabione na zewnątrz w zabawny sposób. Najlepszy efekt uboczny tego hobby – trampoliny mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i psychikę.

Jak duża powinna być trampolina? Które aspekty bezpieczeństwa są ważne i czy “normalna” trampolina dla dzieci lub trampolina podłogowa jest lepszym wyborem? Tutaj w kilku krokach do prawej trampoliny:

 • Wybierz odpowiedni rozmiar trampoliny. Zewnętrzne trampoliny do ogrodu dostępne są w średnicach od ok. 140 cm do 490 cm. Im większa średnica, tym większą masz frajdę ze skakania, ponieważ czujesz się bezpieczniej podczas skakania (większa odległość do krawędzi). Dla mniejszych dzieci od 3 lat z pewnością wystarczy trampolina o średnicy ok. 200 cm, dla starszych dzieci i dorosłych polecamy większą średnicę od 300 cm do 5 metrów.
 • Należy przestrzegać maksymalnej wagi użytkownika. Podana maksymalna waga prawie nie zostanie osiągnięta przy jednym dziecku, ale: Jeśli trampolina jest używana przez kilka dzieci, należy przestrzegać całkowitej wagi wszystkich dzieci – i nie wolno jej przekraczać. I odwrotnie jednak, obowiązuje zasada: aby uzyskać “efekt sprężyny”, czyli wysokość, którą można osiągnąć podczas skakania, optymalnie wykorzystując energię skoku, waga użytkownika nie powinna być znacznie wyższa od rzeczywistej wagi ciała na trampolinach dla dzieci.
 • Podczas korzystania z trampoliny ogrodowej należy wziąć pod uwagę elementy bezpieczeństwa. Najważniejszymi kryteriami bezpieczeństwa dla dziecięcych trampolin są dobre boczne wyściełanie trampoliny oraz siatka zabezpieczająca wokół trampoliny. Przy ustawianiu trampoliny należy uwzględnić bezpieczną odległość ok. 1,5 m wokół trampoliny. Ważne: Kotwa gruntowa zapewnia, że trampolina stoi pewnie i chroni ją przed unoszeniem przez burze i wiatr.
 • Dodatkowe ocynkowanie wewnątrz ramy rurowej; liczne spawane stężenia i szwy wyróżniają wysokiej jakości trampoliny ogrodowe – dzięki temu są one bezpieczniejsze i trwalsze.
  Wybierz pomiędzy trampoliną ogrodową i podłogową: Trampolinę ogrodową można w razie potrzeby szybko zdemontować – ale jest ona wizualnie stosunkowo widoczna, co denerwuje niektórych właścicieli ogrodów. Trampolina podłogowa jest znacznie bardziej niepozorna i jednocześnie bardziej stabilna, ale nie może być usunięta tak szybko lub konieczne są przygotowania (wykopy o głębokości ok. 60 cm w ziemi lub różnią się w zależności od modelu).

Jakie są zalety trampoliny dziecięcej ?

 • Trening mięśni i wzmocnienie stawów. Mięśnie są wzmacniane podczas skoków – w tym całe mięśnie nóg, ramion i np. mięśnie brzucha podczas kucania z napiętymi kolanami. Szczególnym efektem skoków trampoliną jest bodziec kompresyjny, który prowadzi do wzmocnienia kości i stawów. W sumie to doskonały holistyczny trening.
 • Równowaga i postawa jest trenowana podczas skoków na trampolinie. Kolejny pozytywny efekt (między innymi): podczas skoków na trampolinie wzmacniają się mięśnie pleców, co w połączeniu z poprawą ogólnej postawy ciała.
 • Redukcja stresu. Pokonanie na chwilę grawitacji to nie tylko zabawa, ale także pomoc w redukowaniu stresu – idealny sposób na zrównoważenie stresu szkolnego.

Trampolina ogrodowa dla dzieci: FAQ

Jaki powienien być rozmiar trampoliny?

Oczywiście większa średnica trampoliny ogrodowej oferuje więcej zabawy dla dzieci. Jednak wielu rodziców kupuje większe trampoliny z powodu pomyłki. Ze względów bezpieczeństwa, tylko jedno dziecko powinno skakać na trampolinie jednocześnie. Dlatego nie należy kupować trampoliny o dużej średnicy, aby kilka dzieci mogło skakać w tym samym czasie. Dlatego 305-366 cm jest absolutnie wystarczające. Im większy model, tym droższy będzie, oczywiście. Polecam tutaj trampolinę ogrodową Ultrasport lub Sportplus.

W jakim wieku moje dziecko może skakać na dużej ogrodowej trampolinie?

Wpuszczałbym dzieci na dużą trampolinę ogrodową tylko od 6 do 7 lat (w zależności od stopnia ich rozwoju). Małe na ogrodowej trampolinie powinny być czywiście zawsze pod nadzorem. Tutaj należy preferować trampoliny o szczególnie delikatnym zawieszeniu. Są one jeszcze łagodniejsze dla stawów maluchów i dlatego są dla mnie pierwszym wyborem w bardzo młodym wieku. Oczywiście można je umieścić w pokoju dziecięcym, ponieważ są kompaktowe, bezpieczne i mają bardzo miękkie zawieszenie.

Czy kupić markową trampolinę, czy niedrogi model z dyskontu?

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, chciałbym osobiście powiedzieć, że zakup markowej trampoliny jest na dłuższą metę zawsze tańszy niż kupno taniego modelu z dyskontu. Nawet zamówiona online trampolina, na której nie ma już części zamiennych, może zostać zutylizowana przy najmniejszym uszkodzeniu. Zwłaszcza przy częstym użytkowaniu, szybko pojawi się kilka pękniętych sprężyn, uszkodzona siatka zabezpieczająca, a pokrywa krawędzi często po roku nie wygląda zbyt dobrze. Części od markowej trampoliny można kupić w rozsądnej cenie. Co więcej, różnica w cenie nie jest tak duża, jak wiele osób uważa. Moje rekomendacje wynoszą 300-800 złotych, a następnie można kupić części zamienne na lata.