Poduszka pod laptopa

Idealna poduszka pod laptopa? Zobacz jakie poduszki pod laptopa ułatwiają pracę i zwiększają komfort! Poduszki do laptopów są naprawdę uniwersalne: pomagają przyjąć poprawną postawę podczas pracy, chronią laptopa, a nawet poprawiają jego wydajność oraz oferują przydatne dodatki, takie jak lampy czy wbudowane podkładki pod mysz. Przy stosunkowo niskich kosztach zakupu, poduszka pod laptopa jest dobrym wyborem dla każdego i może być naprawdę używana w codziennym życiu.

Najlepsze poduszki pod laptopa – ranking

  • Belkin Cushdesk 44,5×34,5×4 cm
  • HUANUO 17 Inch
  • Relaxdays Cushdesk

Co to jest poduszka pod laptopa?

Zasadniczo, poduszka pod laptopa jest podstawką dla laptopa lub notebooka. Oznacza to, że laptop leży stabilnie na kolanach na pewnej wysokości. Komputer nie zsuwa się i można przyjąć wygodną pozycję bez usztywnienia. Nowoczesne poduszki do laptopów mogą zrobić jeszcze więcej! Siedząc na kanapie z laptopem przez 1-2 godziny, nagle czujesz niemal nieznośne ciepło płynące z podstawy komputera. Nowe poduszki do notebooka zapewniają dobrą wentylację, co jest niezwykle ważne dla Ciebie, ale przede wszystkim dla urządzenia.

Nawet jeśli zabierasz notebooka do łóżka to koc może zasłonić system wentylacyjny, a laptop może się przegrzewać. Dla procesora i innych części komputera byłoby to ogromne, w skrajnych przypadkach niebezpieczne obciążenie. Zaleca się więc stosowanie poduszek pod laptopy z chłodnicą lub wentylacją, ponieważ zapewniają one możliwość transportu ciepłego powietrza na zewnątrz.

Nie tak dawno temu, całkiem normalne było posiadanie biurka do pracy z komputerem. Systemy komputerowe były po prostu zbyt duże, aby zmienić miejsce pracy. Tylko dzięki rozwojowi notebooków i laptopów można pracować bardziej elastycznie. Nagle dostałeś swobodę poruszania się i mogłeś pracować tam, gdzie chciesz. W samochodzie, na sofie przed telewizorem, na balkonie i na urlopie. Postęp techniczny uwolnił nas od naszych biurek, ale przyniósł ze sobą szereg problemów, które nie tylko wpływają na nasze zdrowie. Aby to zrekompensować, istnieje m.in. poduszka pod laptopa, zwana też poduszką surfingową!

Podkładka pod laptopa z poduszką: test i kryteria wyboru

Wymagania dotyczące poduszki pod laptopa opierają się m.in. na jej rozmiarze. Są poduszki na duże i małe notebooki, a także poduszki na kolana do laptopów. W zależności od gustu, poduszki można łatwo otworzyć za pomocą zamka błyskawicznego, dzięki czemu komputer przenośny można schować w środku. Wersje te przydają się podczas wakacji i podróży.

Producenci wykazują się kreatywnością i pomysłowością, jeśli chodzi o różne materiały wypełniające. Dostępne kolory, kształty i warianty pozwalają na znalezienie odpowiedniego produktu dla każdego gustu. Wyrafinowane modele z dodatkowymi funkcjami oczywiście kosztują więcej niż zwykłe poduszki do laptopów. Ogólnie rzecz biorąc, ceny poduszek są dostępne, dzięki czemu można zrobić wiele dobrego dla swojego zdrowia za niewielkie pieniądze. Poduszki mogą mieć pozytywny wpływ na postawę i zdrowie. Cena różni się w zależności od funkcji, np. czy poduszka posiada uchwyt do przenoszenia, albo podpórkę dla rąk.

Poduszki pod laptopa ułatwiają codzienne życie

Wydajność dzisiejszych laptopów dorównuje wydajności typowych komputerów. Często siedzimy godzinami w głęboko zgiętej pozycji w fotelu, nie zauważając, że pozycja ta prowadzi do sztywnej szyi lub bólu w okolicy lędźwiowej. W większości przypadków notebook trzymany jest na kolanach, w łóżku lub na kanapie ogrodowej. Słowo “laptop” oznacza dokładnie – “na kolanach”. Ale jeśli chcesz pracować przez kilka godzin, powinieneś dbać o swoje zdrowie. To właśnie tutaj w grę wchodzą poduszki do laptopów, ponieważ ich konstrukcja zapewnia naturalną postawę i ochładza komputer, który jest stabilnie usadowiony na kolanach.

Test poduszki pod laptopa – zalety

Belkin, Bosign czy Cushdesk? Jeśli chcesz kupić poduszkę do laptopa, należy rozważyć korzyści, jakie poduszka powinna posiadać. Tylko wtedy znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie. Na przykład poduszka na laptopa powinna chronić go przed nagrzaniem i przegrzaniem, a jednocześnie gwarantować komfort użytkowania na kanapie lub w łóżku. Niektóre z tych produktów oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania zasilacza lub myszy komputerowej. Jeszcze inne mają wbudowaną lampę LED, dzięki czemu ekran nie jest jedynym źródłem światła.

Funkcje dodatkowe dla poduszek do laptopów

Poduszki pod laptopy występują w różnych kolorach i przynoszą różne funkcje. Poduszki do laptopów z lampą to raczej nowsza generacja, pozwalają one na optymalną pracę w ciemnych pomieszczeniach. Możesz zostawić lampę w pokoju i nadal pracować. Jeśli lubisz słuchać muzyki podczas pracy, możesz kupić poduszkę pod laptopa z głośnikiem. Poprzez port USB w laptopie, głośniki mogą być zasilane i oferują doskonały dźwięk stereo. To sprawia, że biuro domowe jest jeszcze bardziej zabawne.

Czołowi producenci poduszek do laptopów

Przed zakupem należy nie tylko znać możliwe funkcje lub cechy, ale także wiodących producentów. Dość popularne i chętnie kupowane poduszki do laptopów to Belkin lub Hama. Polecamy poduszki do laptopów Tukan. Inne dobre produkty pochodzą od Bosign, gdyż niewiele ważą i są przeznaczone dla laptopów do 17 cali. Zawierają one zabezpieczenie przed przegrzaniem i pasujące listwy antypoślizgowe na spodzie.

Wybór odpowiednich wypełnień i materiałów

Materiały użyte do produkcji poduszki powinny zapobiegać przegrzaniu się komputera. Pod pokrowcem znajduje się obszerna wyściółka, która dopasowuje się do ud lub kolan. Zmniejsza to ryzyko bólu kończyn. Wypełnienie poduszek może być różne, ale w większości przypadków poduszki do laptopów są wypełnione styropianem. Absolutnie ważne jest, aby poduszki były wygodne do noszenia, tak aby wszędzie czuć się dobrze.

Czy jest jakaś różnica między poduszkami a podkładkami pod laptopa?

Poduszki do notebooków stanowią miękkie podłoże w połączeniu z mocno osadzoną i twardą powierzchnią. Podkładka jest stosunkowo niewielka i ma różne otwory wentylacyjne. Podkładki pod kolana to tacka z wyższą krawędzią zewnętrzną, która nie nadaje się do pracy przez wiele godzin. Istnieje jednak różnica między tacami łóżkowymi wyposażonymi w specjalne wgłębienia, które dodatkowo przytrzymują smartfon, tablet lub mysz.