Materiały Inżynierskie – nie tylko dla inżynierów!

ISSN 2300-8008 – Marcin Włudyka

e-mail: redakcja[at]materialyinzynierskie.pl

Pracuj z nami: WSPÓŁPRACA

Nasi partnerzy: PARTNERZY

Media o nas: MY W MEDIACH

Materiałami nazywamy wszystkie stałe substancje o właściwościach umożliwiających ich stosowanie przez człowieka w celu wytwarzania przedmiotów użytkowych lub konstrukcji. Materiały Inżynierskie to magazyn trendów i rozwoju materiałów, z których człowiek buduje otaczający go świat.

Serwis Materiały Inżynierskie jest źródłem rzetelnych autorskich streszczeń i tłumaczeń najnowszych wiadomości z dziedziny inżynierii materiałowej i materiałoznawstwa. Teksty na temat nowoczesnych materiałów i technologii  przygotowywane są na podstawie oryginalnych i potwierdzonych publikacji z uczelni naukowych, branżowych czasopism, centrów badawczych oraz przedsiębiorstw.

Portal odpowiada na pytania, które nurtowały ludzi już od zarania dziejów: z czego zbudowany jest świat? Co go scala? Jak to jest zrobione?

Ciekawość to siła napędowa badań naukowych i innych dyscyplin ludzkiej pracy. Ciekawość to zachowanie polegające na nieświadomym pragnieniu poznania, poszukiwania, badania lub uczenia się. Czasopismo Materiały Inżynierskie te potrzeby zaspokaja. 

W dzisiejszych czasach, materiały na samolot, gadżet elektroniczny, pralkę czy też protezę, zanim wejdą do powszechnego użycia, muszą przejść fazę projektowania i fazę testów w laboratorium. Serwis Materiały Inżynierskie zapewnia możliwość uczestnictwa w procesie wytwarzania materiałów od pomysłu, aż do produktu finalnego.

Artykuły zamieszczone są według sześciu kategorii: nanomateriały, biomateriały, kompozyty, ceramika, metale i ich stopy, polimery. Podział jest czytelny i ułatwia przyswajanie informacji. Publikacje zawierają odpowiednie zdjęcia, opisy oraz wideo, które ilustrują dany materiał.

Celem serwisu jest popularyzacja wiedzy i osiągnięć naukowo-technicznych oraz promocja nowoczesnych materiałów. Informacje publikowane są w sposób zrozumiały dla każdego. Prezentowane teksty są unikalne, ze względu na tematykę jest to pierwszy tego typu specjalistyczny magazyn w Polsce oraz jeden z niewielu na świecie.